Grafika informująca o koncercie.

True Tone Festival po raz trzeci otworzy przed nami nowe muzyczne horyzonty. Tego roku fuzja gatunków znacząco wykracza poza ramy jazzu, zachowując jednak jego transcendentną esencję – szczery wymiar muzyki. 

Więcej o True Tone Festival (link)

SIEMA ZIEMIA

31/05/2024 | 18:00 | SCENA BOJKÓW

Siema Ziemia to elektroakustyczny kwartet czerpiący energię z kolektywnej improwizacji. Muzyka Siema Ziemia swobodnie czerpie z gatunków o elektronicznych korzeniach takich jak breakbeat, techno, footwork/juke łącząc je z jazzową improwizacją.
Utwory Siema Ziemia były prezentowane w takich stacjach radiowych jak BBC 6, Worldwide.fm, Narr Radio, Polskie Radio Dwójka, Polskie Radio Czwórka, Radio Jazz.fm, Paranoise Radio, Radio Alhara, Melodic Distraction [ID miesiąca], czy na oficjalnych playlistach Spotify: State of Jazz, 21st Century Jazz, The New Vanguard of Polish Jazz,
Alternatywna Polska, Fresh Finds wśród takich artystów jak Kamasi Washington czy Comet is Coming.
Występowali między innymi na London Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Soundrive Festival, Amsterdam Dance Event, Jazz Jamboree a także w takich miejscach jak NFM, NOSPR, Jassmine, Le Periscope (FR) czy Bimhuis (NL).

Kacper Krupa – sax, synths, Wuja HZG – bass, moog,
Fryderyk Szulgit – guitar, synth, Konieczny – drums, synths

ZIMA STULECIA

31/05/2024 | 20:00 | SCENA BOJKÓW

Duet Zima Stulecia tworzą Cancer G (Marcin Rak) i Latarnik (Marek Pędziwiatr). Muzyka Zimy Stulecia jest trudna do gatunkowego szufladkowania. Oscyluje wokół melancholijnej muzyki elektronicznej. Dla jednych będzie to techno, inni usłyszą tu częściej elementy house’u, a to wszystko w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusje.

Zima Stulecia to duet, który nie miał mieć żadnych szans na powodzenie. Wiele lat temu, w 2006 roku, jeszcze jako początkujący muzycy (Latarnik ze Świnoujścia, Cancer G z Rycerki Dolnej) spotkali się po raz pierwszy na warsztatach jazzowych w Pułtusku. Gdy dowiedzieli się o tym skąd pochodzą i że dzieli ich niemal 800 kilometrów, mimo ogromnej chemii w graniu, żartobliwie pożegnali się zdaniem: „fajnie się grało!”. Sądzili, że już nigdy się nie spotkają. Nikt z nich wtedy nie przypuszczał, że za kilka lat we Wrocławiu stworzą jedne z najciekawszych współczesnych jazzowych zespołów w Polsce: EABS i Błoto. Co więcej, obaj urodzili się w styczniu 1987 roku. Wtedy miała miejsce ostatnia z historycznych zim stulecia nad Wisłą, która ostatecznie przesądziła o nazwie zespołu. Album Minus 30°C to dokumentacja niewerbalnego działania bratnich dusz, a także owoc muzycznej współpracy trwającej nieprzerwanie od 16 lat.

Płyta Minus 30°C ukazała się nakładem Astigmatic Records 28 lutego 2023 roku.

Data wydarzenia:
31 maja | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
od 50 zł
Kup bilet
Kup karnet