Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i Mañana Production House zapraszają na 15. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy!
Już w sobotę 2 lipca 2022 o godzinie 16.00 w Parku Chopina pierwsze przedstawienie. Na początekl Teatr DELIKATES zaprasza na „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt”.
Spektakl przeznaczony jest dla najmłodszych mieszkańców. Oczywiście mile widziani są też ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie, starsi koledzy…
Teraz trochę o spektaklu:
Część druga to podróż przyjaciół w poszukiwaniu apetytu. Tym razem dwójkę bohaterów nurtuje pytanie, Co to za typ, ten Apetyt? Bez apetytu nic nie mogą zjeść, a kiedy nie jedzą nie rosną i nie mogą dosięgnąć do sterów samolotu którym pragną latać. Przygoda jak zwykle kończy się sukcesem, bohaterowie odnajdują apetyt i wraz z publicznością odlatują samolotem. Zapraszamy Państwa na część drugą pt. ” Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt”. Motto naszych ulubieńców to: Czy jesteś duży, Czy jesteś mały. Zjadasz warzywa jesteś wspaniały.
Muzyka: Marcin Pyciak
Kostiumy Małgorzata Meller
Scenografia: Marek Dec, Wiktor Malinowski
Scenariusz: Wiktor Malinowski
Reżyseria: Wiktor Malinowski
Występują: Marek Dec, Wiktor Malinowski
Głos: Grzegorz Sierzputowski
Celem Teatru Delikates jest tworzenie teatru pełnego smakowitych specjałów. Powstał w 2007 roku, nazwę zapożyczając od dobrze znanych sklepów zwanych Delikatesami. Autor pozwala odbiorcy przebierać w swoim asortymencie i ingerować w powstający produkt. W fazie końcowej jest on starannie zapakowany i łatwo przyswajalny. Ale tylko pozornie…(źródło: teatrdelikates.pl)
Tego dnia (2 lipca 2022, sobota) zapraszamy również starszą widownię na godzinę 18:00.
Zobaczymy Teatr MIGRO ze spektaklem „DROM — ścieżkami Romów”.
O spektaklu:
Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz? DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.
Scenariusz: reżyseria, wybór muzyki: Monika Kozłowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Choreografia flamenco: Bogumiła Delimata
Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Wykonawcy: Anna Jedlikowska, Paulina Lasyk, Justyna Orzechowska/Magdalena
Pamuła, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławomir Bendykowski,
Marek Gierat, Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński
O teatrze:
Grupa powstała w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi. Sceną Teatru Migro są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W przedstawieniach teatru nie ma słów: jest gest, taniec, mimika, a więc język teatru czytelny dla każdego widza. Nazwa „Migro” odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści teatru: temat migrujących społeczności, przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze. (źródło: teatrmigro.pl)
Wstęp na przedstawienia oczywiście jest darmowy!
Partnerzy: Fundacja Korkociąg, Omega Balcerak, MZUK Gliwice, Qubus Hotel, tito tito,
Patroni medialni: 24 Gliwice, Radio CCM, Dzisiaj w Gliwicach, Telewizja i Radio Imperium, Rybnik dla Was, iknurow.pl, Nowiny Gliwickie, Magazyn Ultramaryna, Gazeta Wyborcza.