Grafika informująca o wydarzeniu

Pełny program festiwalu: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

TEATR MOZAIKA – GRAJMY W ZIELONEspektakl dla dzieci

1 LIPCA | 16:00 | PARK CHOPINA

O spektaklu:

Chcemy grać z dziećmi w zielone, opowiadać im o tym, co zielone i dawać im to, co zielone, czyli żywe, naturalne, nieprzetworzone. Dlaczego? Bo za chwilę nasza planeta będzie głównie w ich rękach. Wierzymy, że trzeba w mądry i jednocześnie zabawny sposób wspierać dzieci w świadomości ekologicznej tak, aby mogły wykształcać w sobie dobre nawyki. Dzięki ciekawej historii, wpisanej w konwencję teatru lalek, sprawimy, że i duzi i mali będą się świetnie bawić, obserwując przygody Wiewióry, Mądrej Sowy i Bobra. A przez lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, podejmiemy ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwania nad swoim otoczeniem. Spektakl ma charakter muzyczny i oparty jest o autorskie piosenki Przemka Mazurka, wykonywane na żywo przez aż 8 lalkowych postaci! Piosenki, wokół których zbudowany jest spektakl, zostały skomponowane w taki sposób, aby dzieci chętnie włączały się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętały treści w nich zawarte.

O teatrze:

Teatr Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego
kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną.
Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz charakterystyczny styl
interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją. Nasze działania regularnie
współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na
Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty
interaktywne w Bramie Poznania ICHOT.
mozaikadzieciom.pl

fot. materiały organizatora

MURMUYO – ¡FUERA! (Chile)

1 LIPCA | 18:00 | RYNEK

O spektaklu:

Murmuyo zaprasza publiczność do współdzielenia chwili intymności i radości w jego własnym domu. Pozwala nam zobaczyć sytuacje władzy i chaosu, gdzie widoczna staje się prostota przeżywania chwili i udowadnia, że nigdy nie jesteśmy sami; że nic do nas nie należy; że i my w życiu jesteśmy ledwie substytutami.

O teatrze:
Podążając za teatrem fizycznym rozwijanym przez mistrzów takich jak Jacques Lecoq i Marcel Marceau, Murmuyo używa ciała jako głównego instrumentu do przekazywania emocji, tworzenia obrazów, postaci i iluzji.

yosoymurmuyo.com

fot. materiały organizatora

 

PAN LI – WISI MI TO (Polska)

1 LIPCA | 19:00 | RYNEK

O spektaklu:

Komu drineczka na poprawę humorku? Ne ma! Pan Li wszystko wchłonął i powraca z nowym programem w stanie wskazującym na dobrą zabawę, która działa jak najsilniejszy shot! Po raz kolejny zobaczymy go w kultowej postaci iżulionisty, który będzie czytał w myślach, nie przebierał w słowach, robił w jajo kartami i jeszcze szykuje całkiem spore nagrody w konkursie! Jak na rasowego żula przystało, nie będzie się cackał – trafnie oceni każdą sytuację i na pewno wprowadzi element zaskoczenia. Nie da się przewidzieć, z czym wyskoczy tym razem improwizacja, psze Państwa, bo jak inaczej! Ale podobnie jak w poprzednim programie, będzie potrzebował sprytnych asystentów, więc będziecie współtwórcami jego show, co zawsze solidnie podgrzewa atmosferę. I pewnie nawet nie będzie musiał polewać na zachętę!

O artyście:

„Siemandero! Mówią na mnie Pan Li i jestem Iżulionistą. Czyli kim?Takim połączeniem żula i iluzjonisty. Cała moja sztuka to mieszanka komedii i czary-mary. Jestem jedynym artystą na świecie, któremu uchodzą na sucho występy po kilku głębszych. Zataczałem się na scenie Mam Talent, jak i wnoszono mnie na estradę Opery Leśnej w Sopocie. Powiem więcej – gdziekolwiek mnie zapraszają, ludzie zawsze liczą na to, że będę na rauszu. Jestem jedynym magikiem, który potrafi wytrzeźwieć w 7 sekund. Oprócz magii zajmuję się także komedią. Podobno jestem najlepszym komikiem wśród iluzjonistów i najlepszym iluzjonistą wśród komików. Czy to prawda? Nie wiem. Jedyne co mogę powiedzieć to, że żaden komik w Polsce nie wie, jak robię swoje sztuczki, a żaden magik, skąd biorę żarty. Gdybym nie był artystą, to pracowałbym w Policji. Mam do tego świetne predyspozycje – wiem, jak założyć kajdanki i umiem obsłużyć wykrywacz kłamstw.”

panli.pl

fot. materiały organizatora

Pełny program festiwalu znajdziesz na stronach:

https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

Data wydarzenia:
1 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina/ Rynek
Wstęp bezpłatny