Grafika informująca o wydarzeniu
Pełny program festiwalu: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

I CO BYŁO DALEJ – BAJKI NA POMOC – spektakl dla dzieci

22 lipca | 16:00 | PARK CHOPINA

O spektaklu:

Ten familijny spektakl, to muzykoterapeutyczne spotkanie z opowieścią. Tematyka dotyczy wewnętrznej mocy człowieka, dostrzegania zalet w wadach i pokonywania trudności. Poprowadzą nas oddech, głos i grana na żywo muzyka. Widzowie biorą czynny udział w opowiadaniu, odbywają bowiem razem z bohaterami , swoją wewnętrzną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak w tym, co jest, odnaleźć radość i siłę? Może poza słowami?

gra, śpiewa, opowiada:
Natalia Leszczyńska oraz kogut, kot, pies i osioł.

O artystce:

Natalia Leszczyńska – aktorka, lalkarka, muzykoterapeutka, Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, oraz Muzykoterapii na UMCS. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury. Współpracuje z Instytutem Teatralnym, Teatrem 21, Teatrem Rampa. Wokalistka i autorka tekstów piosenek. Stworzyła muzykę do spektakli “Minutka” (Teatr Baj) oraz “Instrukcja obsługi” i “Wykluczeńcy” (Fundacja Analog). Autorka bloga arteterapeutycznego Bajki na Pomoc. Współtworzy duet I CO BYŁO DALEJ, gdzie realizuje intermedialny storytelling.

facebook.com/icobylodalej

Zdjęcie artystki z pluszowym koniem.

fot. materiały organizatora

 

HURyCAN – ASUELTO (Hiszpania)

22 lipca | 18:00 | RYNEK

O spektaklu:

Rozdzierają się nawzajem, przyciągani do siebie w potężnym tańcu, równocześnie gwałtownym, jak i czułym, z krzykami, ze śmiechem. Asuelto to obserwacja rzeczywistości: życia jako organizmu, jako ciała w ruchu, które przekazuje i dzieli się swoimi atrybutami. Magiczne i namacalne, koncepcyjne i wrażliwe, piękne i brzydkie jednocześnie. Ale przede wszystkim: żywe.

występują:
Loredana Gargano
Marton Debreczenyi
Mario Olave
Daniel Garcia
muzyka:
Sergio Salvi

O teatrze:

Powstały w 2013 roku, HURyCAN jest artystycznym spotkaniem ArtHURa Bernarda Bazina i CANdelarii Antelo. To twórczy projekt skupiony na ludzkiej interakcji, który traktuje ruch jako komunikacyjną potrzebę.

hurycan.com

Na zdjęciu artyści wykonujące figury taneczno-akrobatyczne.

fot. materiały organizatora

Data wydarzenia:
22 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina/ Rynek
Wstęp bezpłatny