Grafika informująca o wydarzeniu
Pełny program festiwalu: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

TEATR BARNABY – DANKA – ZŁODZIEJKA WAKACJIspektakl dla dzieci

29 lipca | 16:00 | PARK CHOPINA

O spektaklu:

Danka Grażyna z Goszyna to pacynkowe szoł, w którym główne skrzypce gra Wiedźma Grażyna Danka. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś kto odpowiada za brak śniegu w zimie, albo za pochmurne i deszczowe lato, to w tym spektaklu znajdziecie odpowiedź. Grażyna wraz z swoim wiernym przyjacielem Ciapciakiem z wielką pasją próbuje zniweczyć wszystkie wolne od szkoły dni. To, czy jej się uda zależy jedynie od dzieci i dzielnego policjanta Andelka.

scenariusz i reżyseria:
Marcin Marzec
muzyka:
DJ Kobus
lalki:
Marcin Marzec

O teatrze:

Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nic, dzika mrówka, „Adam i Ewa”, „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie.

teatrbarnaby.net

LUIS & PEDRO SARTORI DO VALE – DOIS (Brazylia)

29 lipca | 19:00 | TEATR MIEJSKI | Rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w Ruinach Teatru Victoria al. Przyjaźni 18 (tel. 32 444 28 12 wew. 12), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej ul. Składowa 8a (Centrum Przesiadkowe w Gliwicach) oraz bezpośrednio przed spektaklem w foyer Teatru Miejskiego.

O artystach i spektaklu:

Luis i Pedro są braćmi. Oprócz rodziny, wspomnień i wspólnych doświadczeń, dzielą też tę samą profesję, hobby i zainteresowania. Dwóch artystów, dwóch braci, dzielących i współdzielących tę samą scenę po raz pierwszy. Zgłębiając tematy, jak empatia, intymność, braterstwo i rywalizacja, eksplorują głęboko symboliczną broń łuku i strzały. Zainspirowani klasycznymi opowieściami, sztuką performance i osobistymi doświadczeniami, łączą łucznictwo, teatr wizualny i cyrk, tworząc subtelne, humorystyczne, inteligentne i piękne interpretacje relacji między braćmi.

„W zeszłym roku też padał śnieg; zrobiłem bałwana, mój brat go przewrócił, ja przewróciłem mojego brata, a potem piliśmy herbatę.” – Dylan Thomas

występują:
Luis Sartori do Vale
Pedro Sartori do Vale

światło:
Jere Mönkkönen

muzyka / sound design:
Petteri Rajanti

 

 

 

Data wydarzenia:
29 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina/ Rynek
Wstęp bezpłatny