Grafika informująca o wydarzeniu
Pełny program festiwalu: https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

TEATR USZYTY – DONG CO MA ŚWIECĄCY NOS – spektakl dla dzieci

8 LIPCA | 16:00 | PARK CHOPINA

O spektaklu:

Przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki pt. ”Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. Spektakl pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia złożona ze starych przedmiotów codziennego użytku, a całość dopełnia niezwykła muzyka.

scenariusz i reżyseria:
Katarzyna i Andrzej Kopczykowie

scenografia:
Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk

muzyka:
Michał Kowalczyk

O teatrze:

Teatr Uszyty powstał z niciego, a właściwie ze wszystkiego co niezbędne: z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej. Teatr Uszyty jest niezależnym tworem Katarzyny i Andrzeja Kopczyków, zawodowych aktorów, na co dzień pracujących w Teatrze Groteska w Krakowie. Tworzą przy użyciu igły, młotka, talentu, śrubek, nitek, energii, wiertarki, pomysłów, tkanin, piły, wyrzynarki i humoru… Dla małych i dużych.

teatruszyty.com.pl

fot. materiały organizatora

IMRE BERNATH – SOCIAL SALTO (Węgry)

8 LIPCA | 18:00, 20:00 | RYNEK

O spektaklu: 

Każda sytuacja jest nowym początkiem. Każde zaangażowanie tworzy improwizowany Moment Śmiechu i Przyjaznej Zabawy. Pozwól Imre zabrać cię w zabawną podróż pełną miłości, przeplatanej imponującymi akrobacjami i zabawną, interaktywną komedią, gdzie ochotnicy stają się bohaterami spektaklu.

O artyście:

Imre rozpoczął karierę jako olimpijski gimnastyk w wieku 8 lat i został wybrany do ligi narodowej juniorów w wieku 12 lat. Później został mistrzem kraju w rodzinnych Węgrach. W wieku 19 lat Cirque Du Soleil dał mu możliwość wzięcia udziału w programie rozwoju artystycznego w ich siedzibie w Montrealu, zanim dołączył do produkcji „The Midnight Sun”. Oprócz swojej wczesnej pracy jako akrobata powietrzny, Imre szkolił się w Clown full i bouffon, pod kierunkiem mistrza Philippe’a Gauliera w Paryżu. Imre współpracował z licznymi zespołami tanecznymi i cyrkowymi, występował w teatrach, festiwalach ulicznych i namiotach na całym kontynencie europejskim. Mieszka w Londynie, gdzie regularnie występuje na słynnym na całym świecie Covent Garden.

imrebernath.com

Pełny program festiwalu znajdziesz na stronach:

https://ckvictoria.pl/wydarzenie/ulicznicy-2023/  oraz  https://ulicznicy.pl/

Data wydarzenia:
8 lipca | godz. 16:00
Miejsce wydarzenia
Park Chopina/ Rynek
Wstęp bezpłatny