Uwaga, zmiana lokalizacji! W związku z niesprzyjającymi prognozami pogody, na koncert zapraszamy do Ruin Teatru przy Alei Przyjaźni 18. Informujemy, że w sali obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

W tym roku w Gliwicach lato pożegnamy na koncercie plenerowym, podczas którego na jednej scenie staną Gliwicka Orkiestra Kameralna oraz VOŁOSI. Beskidzka charyzma spotka się z muzyczną dojrzałością.

Gliwicka Orkiestra Kameralna

Wybitni muzycy wywodzący się z Gliwic i Śląska, którzy stale pracują i współpracują z wieloma instytucjami  artystycznymi, takimi jak m.in.:  Sinfonia Varsovia, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Śląska, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, Filharmonia Opolska, Filharmonia Zabrzańska.

Połączenie wielu wybitnych i doświadczonych muzyków zaowocowało stworzeniem niezwykle sprawnego i dojrzałego zespołu, który w krótkim czasie osiągnął wysoki poziom artystyczny.

VOŁOSI

Vołosi to połączenie góralskiego zespołu z muzykami klasycznymi. Dzięki ich twórczości, która zdecydowanie wykracza poza kategorię folku, muzyka ludowa trafiła do wielkich sal koncertowych. Zespół inspiruje się muzyką Beskidu, Karpat, ale także ludowymi melodiami m.in. Bułgarii, Grecji, Ukrainy, Izraela, Niemiec. Muzycy doceniani nie tylko przez publiczność, ale także nagrodami przez jury wielu festiwali.

Krzysztof Lasoń – skrzypce

Stanisław Lasoń – wiolonczela

Zbigniew Michałek – skrzypce

Jan Kaczmarzyk – altówka

Robert Waszut – kontrabas

Organizatorzy: Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Agencja Artystyczna WENA, Fundacja GOK

Data wydarzenia:
18 września | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru, Aleja Przyjaźni 18
Wstęp bezpłatny