Grafika informująca o wydarzeniu.

Projekt „W amfiteatrze podwórka – Lato 2023” obejmuje 4 koncerty plenerowe w podwórku przy Bednarskiej 8 w Gliwicach, które odbędą się w 4 wakacyjne niedzielne wieczory o godz. 19:00.

9 lipca | Łukasz Majewski

23 lipca | Przemek Bielawa

6 sierpnia | Gasta Mire

20 sierpnia | Honker

GASTA MIRE

Gasta Mire, czy też Mire Gasta – intuicyjnie nazwa brzmi jak „pokojowi goście”, a znaczy – według niektórych źródeł w języku gaelic “szybcy szaleńcy”. Być może należy to wypośrodkować.
Projekt, który tu spotkaliście, to zbiór muzyków, którzy w 2012 roku z okazji Dnia św. Patryka zdecydowali się stworzyć niebanalną ucztę muzyczną. Od tego czasu wspólne granie sprawia im niesamowitą przyjemność, co można usłyszeć na większych i mniejszych scenach, a także w górskich chatkach. Wszyscy zafascynowani Irlandią, inspirowani górami i morzem, z sercami przepełnionymi muzyką grają – bo tak czują.
Projekt Gasta Mire tworzą:
Zbyszek “Siudmy” Siudy – lider i założyciel śląskiej grupy Siudma Góra, znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt. Remedium Solińskie, Remedium Bieszczadzkie, Droga do Cisnej. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki, ale często można usłyszeć Zbyszka śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. W jego żyłach – oprócz krwi – płynie prawdziwa, żywa muzyka.
Jolanta “Skrzypaczka” Gacka – skrzypaczka powsinoga. Większość życia spędza między sceną a pokładem mniejszych, czy większych żaglówek. Kiedy nie pływa, grywa z zespołami sceny piosenki żeglarskiej, poetyckiej, turystycznej i muzyki folk oraz towarzyszy wielu solistom. Od 2013 współzałożycielka zespołu Trzecia Miłość.
Michał Kubarski – akordeonista z duszą. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobywca wielu stypendiów i nagród. Na co dzień można go usłyszeć grywającego w kwartecie Kwartesencja, a także w wielu innych projektach muzycznych.

Organizacja: Fundacja PaskudoFonia

Centrum Kultury Victoria jest partnerem wydarzenia.

Patroni medialni: Folk24, Radio Danielka

Data wydarzenia:
6 sierpnia | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Bednarska 8
Wstęp bezpłatny