Grafika informująca o koncercie Przemka Bielawy w Amfiteatrze podwórka

Projekt „W amfiteatrze podwórka – Lato 2023” obejmuje 4 koncerty plenerowe w podwórku przy Bednarskiej 8 w Gliwicach, które odbędą się w 4 wakacyjne niedzielne wieczory o godz. 19:00.

9 lipca | Łukasz Majewski

23 lipca | Przemek Bielawa

6 sierpnia | Gasta Mire

20 sierpnia | Honker

Przemek Bielawa

Na muzycznej scenie od prawie 30 lat ( z małymi życiowymi przerwami ) gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor , założyciel i lider zespołu Nieobecni – z którym zawojował m. in. Yapę w Łodzi, Giełdę w Szklarskiej, Kropkę w Głuchołazach ,Przystań w Górznie.
Wielokrotny laureat konkursów w różnych projektach muzycznych. Ostatnio współpracował z Robertem Mazurkiewiczem tworząc klimatyczny duet sympatycznych panów w średnim wieku, grających mieszankę muzyki – od poezji śpiewanej, bluesa po bossanovę czy pop ballady.
Jego autorskie kompozycje do tekstów m. in. Iwony Przygody, Katarzyny Swędrowskiej czy Małgorzaty Kowzan od razu zyskały uznanie wśród publiczności i muzycznej braci. Podbił serca jurorów m. in. Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie,Bazuny, Terepaczkowa , Poetyckiej Stajni czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu „PORTA” w Usti nad Łabą. Ma solo szereg wspaniałych koncertów w różnych miejscach w kraju i za granicą.

Organizacja: Fundacja PaskudoFonia

Centrum Kultury Victoria jest partnerem wydarzenia.

Patroni medialni: Folk24, Radio Danielka

Data wydarzenia:
23 lipca | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
ul. Bednarska 8
Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
W razie niepogody koncert odbędzie się w lokalu (na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda).