Amarok rusza w kolejną trasę koncertową po Polsce!
Już w październiku na scenie w Bojkowie pojawi się jeden z najbardziej niekonwencjonalnych i charakterystycznych zespołów rockowych polskiej sceny muzycznej.
Nowatorskie techniki i łączenie najlepszych elementów różnych gatunków muzycznych to znak rozpoznawczy tej warszawskiej formacji. Ich teksty są nasycone ukrytym sensem i przesłaniami, a ciekawe muzyczne motywy czarują i przyciągają zarówno starych, jak i nowych fanów.
Podczas swojej trasy Amarok będą promowali płytę „Hero”, która została wydana w listopadzie 2021 roku i osiągnęła już ponad 1 000 000 streamów na Spotify!
Gościem specjalnym będzie krakowski zespół The POKS, który w maju tego roku wydał swój debiutancki album „Ja człowiek”. To utalentowana grupa muzyczna, która nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. Tworzy rock alternatywny inspirowany brytyjską sceną indie, folk oraz islandzkim post-rockiem. Podstawą ich wyrazu jest autentyczność przekazywanych emocji podczas koncertów.
https://www.facebook.com/thepoksband/
https://fanlink.to/ThePOKS_JaCzlowiek
Bilety w cenie 60 zł (75 zł w dniu koncertu) dostępne na:
oraz jako bilety kolekcjonerskie na IndependentMusicMarket.com

AMAROK

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na muzycznym rynku, a ich droga ozdobiona jest sześcioma albumami studyjnymi. Szerszą sławę zyskali jednak dopiero w 2017 roku dzięki wydaniu „Hunt”, który nie tylko zapewnił grupie rozgłos w naszym kraju, ale i zdobył uznanie na całym świecie.
W 2019 roku Michał nawiązał owocną współpracę z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, co zaowocowało piątym albumem Amaroka zatytułowanym „The Storm”.
Rok 2021 przyniósł stabilizację składu zespołu, wraz z dołączeniem Konrada Zielińskiego (perkusja) i wszechstronnego multiinstrumentalisty Kornela Popławskiego. W efekcie narodził się szósty album Amaroka – „Hero”, który pojawił się na jesieni 2021 roku.
„Hero” to zbiór nowatorskich, świeżo brzmiących i wyjątkowo przestrzennych kompozycji, o równie mocnej warstwie lirycznej, która zadaje bardzo aktualne pytania dotyczące naszej przyszłości. Klimat panujący w utworach hipnotyzuje od pierwszego odsłuchu i skłania do wielu kolejnych.
Niezwykle wyważona i przepełniona floydowską nostalgią muzyka zabiera słuchaczy w podróż do świata dźwięków, wyczarowanych przez prawdziwych muzycznych szamanów, jakimi niewątpliwie są Michał i Marta Wojtas.
Data wydarzenia:
14 października | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
60 zł
Kup bilet