Centrum Kultury Victora poleca:

Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2022. Rusza w maju i zaczynamy od premierowej trasy koncertowej niezwykłego projektu – Warp Travelers, który tworzą Bernard Maseli, a więc ikona sceny jazzu (i nie tylko) oraz DJ Eprom, czołowy DJ i raper.

Bernard Maseli

To jeden z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego współpracujący z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern Eric Marienthal, Hadrien Feraud, Kuba Badach, Anna Maria Jopek. Współtwórca zespołów Walk Away,The Globetrotters, MaBaSo. Nagrał ponad sto płyt i 25 razy zajmował pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top.

W 1999 roku wraz z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą „The Globetrotters”. Zespół w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są cztery płyty oraz blisko 500 zagranych koncertów i współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya (Indonezja). W 2004 roku nawiązał współpracę z wyśmienitym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, który w 2007 roku zaprosił go do nagrania płyty ”Silence, Night And Dreams”. W 2011 roku, jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymał zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown,Marvin „Smitty” Smith, Hadrien Feraud, Bernard Maseli) i odbył entuzjastycznie przyjęte tournee (Europa, Japonia) oraz nagrał płytę Browna „Unfinshed Business” oraz „Rolajafufu”.

Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał około stu płyt. Wraz z zespołem „WALK AWAY” nagrał jedenaście płyt długogrających i brał udział we wszystkich największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą (czterokrotnie festiwal „Jazz Jamboree” w Warszawie, „Jak-Jazz” w Indonezji, wielkie trasy koncertowe wraz z Urszulą Dudziak, wspólna trasa koncertowa z legendarnym trębaczem Milesem Davisem. A to i tak tylko skrót jego dokonań.

DJ Eprom

Czołowy DJ, raper, producent i realizator dźwięku współpracujący m.in. z Fisz Emade, Taco Hemingway, Shy Albatross, Natalia Przybysz, GrubSon, Krzysztof Zalewski, Robert Cichy i inni. Twórca zespołów Modulators i Sztigar Bonko. Czterokrotny zdobywca nagrody Fryderyka oraz mistrz świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także mistrz konkursów DJShop Workshop Battle i Screcz.com Battle w kategorii Pro.

Jako duet zapraszają na premierową trasę nowego projektu muzycznego pod nazwą Warp Travelers.

Artyści, znani ze swobodnego poruszania się po szerokim spektrum stylistycznym, zaprezentują w pełni autorski program. Będzie on obejmował swym zasięgiem brzmienia zarówno elektroniczne jak i akustyczne.

Zapowiada się prawdziwie muzyczno-kosmiczna podróż, zapraszamy!

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Data wydarzenia:
12 maja | godz. 20:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków
Cena biletów:
27 zł
Kup bilet