roger2

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach poleca:

WARSZTATY Z ROGEREM TREECE

Jeśli o Rogerze słyszysz pierwszy raz w życiu musisz koniecznie wiedzieć, że Roger jest kompozytorem Bobbiego McFerrina, czy Goo Goo Dolls. Ponadto był pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy jako aranżer, producent, wokalista, realizator nagrań. Zdobył 14 nagród Downbeat – jako solista, członek zespołów, kierownik muzyczny i aranżer.

Jeśli to Cię nie przekonało koniecznie przeczytaj czego możesz się nauczyć podczas warsztatów organizowanych w Gliwicach!

Warsztat Pieśni cykliczne bez tajemnic

Kiedy? 14.10.2022
W jakich godzinach? 9:30-17:45
“Pieśni cykliczne bez tajemnic” to warsztaty, które nauczą Cię jak tworzyć pieśni cykliczne i poprowadzić Twój zespół/chór ku doświadczeniu śpiewania w kręgu.
Roger pokaże Ci:
Jak szukać pomysłów?
Jak zbudować pieśń cykliczną w oparciu o pomysł?
Jak stworzyć warstwę rytmiczną?
Jak stworzyć sekwencję harmoniczną?
Jak rozwijać Twoją pieśń cykliczną?

Gdzie? GCOP – Centrum Organizacji Kulturalnych
ul. Studzienna 6
44-100 Gliwice

Warsztat Tu chodzi o rytm!

Kiedy 15-16.10.2022
W jakich godzinach? Sobota – 9:30-19:30, niedziela 9:30 – 18:00
Rytm w muzyce jest ramą, na której oparte są wszystkie pozostałe elementy. Sekret poprawnego pod względem rytmicznym śpiewu leży w „wewnętrznym metronomie”. Kolejna tajemnica: kiedy ogarniesz rytm, wszystko pozostałe też zacznie działać! Gdy rytm jest precyzyjny, również intonacja i artykulacja działają jak automat.
Podczas tego warsztatu Roger Treece pokaże Ci jak rozwijać swój wewnętrzny metronom i jak zastosować go w każdym utworze. Na potrzeby tych warsztatów Roger opracował również nowe zespołowe ćwiczenia rytmiczne, w których poszczególne sekcje chóru wymieniają się rytmami. Zastosowanie tych ćwiczeń nauczy Cię osadzenia (zakotwiczenia) się w drobniejszych wartościach rytmicznych – nie tylko w pulsie. Celem warsztatów będzie wyposażenie Cię w nowe narzędzia, które będziesz mógł wykorzystać już podczas najbliższej próby z Twoim zespołem.

Gdzie? Stacja Artystyczna Rynek
ul. Rynek 4/5
44-100 Gliwice

Warsztaty będą miały charakter praktyczny. Będziesz zarówno wykonawcą jak i kompozytorem. Główna zasada warsztatów to jak najmniej mówienia i zaufanie swojej intuicji. Na bieżąco nasz prowadzący będzie podpowiadał i wyjaśniał. Tworzenie muzyki stanie się więc niezłą przygodą i rozbudzi Twoją uśpioną kreatywność.

Centrum Kultury Victoria nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzane w ofercie przez organizatora.

Organizator: Stowarzyszenie Wokalistów MIX

Data wydarzenia:
14 października | godz. 09:30

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 15 października
Miejsce wydarzenia
GCOP - Centrum Organizacji Kulturalnych ul. Studzienna 6, Stacja Artystyczna Rynek ul. Rynek 4/5
Cena biletów:
od 329 zł
Kup bilet