Grafika informująca o wydarzeniu Wesoły Wędrownik.

Wesoły Wędrownik to wydarzenie muzyczne, które odbędzie się już po raz jedenasty, ale po raz drugi w formule festiwalowej. W tym roku zapraszamy na dwa weekendy – w Gliwicach i Katowicach, pełne warsztatów i koncertów z twórczością Norberta Blachy.

GLIWICE | 21 – 22 października

Warsztaty z twórczością chóralną Norberta Blachy to propozycja nie tylko dla tych, którzy na co dzień śpiewają w chórach czy zespołach, to czas dla każdego, kto lubi odnajdywać się w gąszczu głosów, które tworzą niecodzienną harmonię. Warsztaty poprowadzi wspaniały dyrygent Łukasz Łoboda wraz z towarzyszeniem Doroty Zaziąbło przy fortepianie.

Zapisy na warsztaty oraz informacje o koncercie można znaleźć na: www.wesolywedrownik.pl

koszt warsztatów 50 zł

Wydarzenie to zostanie zwieńczone koncertem którego gościem specjalnym będzie Aleksandra Szafir- Makowska. To właśnie z nią po raz pierwszy wykonany został utwór jeden z znanych utworów kompozytora „Pater Noster”.

Aleksandra Szafir – Makowska

Ukończyła z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną, była laureatką wielu konkursów w Polsce i za granicą. Była m.in. solistką Opery Wrocławskiej, Opery Śląskiej, czy Opery Narodowej. Regularnie współpracuje z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia z koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Filharmonią Śląską. Prowadzi również działalność pedagogiczną w Diecezjalnej Szkole Muzycznej i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Ten koncert to unikalna okazja poznania twórczości Norberta Blachy w bardziej klasycznej odsłonie. W zeszłym roku w ramach Jubileuszu odbył się pierwszy tego typu koncert, którego ideą jest promowanie utworów Norberta Blachy, stojących do tej pory w cieniu „Modlitwy o pokój” –  należącej do kanonu utworów wykonywanych przez chóry na całym świecie. Usłyszymy między innymi „Pater Noster” czy „Deep River”. Koncert poprowadzi niezastąpiona Dominika Bem.

Data koncertu: 22 październik

Miejsce: Gliwice PSM I i II st. im. Ludomira Różyckiego

godzina: 18:30

Wstęp na koncert – BEZPŁATNY, obowiązują bezpłatne wejściówki które odebrać można poprzez stronę www.wesolywedrownik.pl/koncerty

KATOWICE | 4 – 5 listopada

W planie są warsztaty gospel z twórczością Norberta Blachy, których finałem będzie koncert z udziałem chóru warsztatowego oraz gościa specjalnego. Szczegóły dotyczące katowickiego wydarzenia dostępne na stronie www.wesolywedrownik.pl.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół AZM, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Katowice Miasto Ogrodów

 

Data wydarzenia:
21 października | godz. 09:00

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 22 października
Miejsce wydarzenia
Państwowa Szkoła Muzyczna I. i II. st. im. Ludomira Różyckiego, ul. Księcia Ziemowita 12