WR22

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w Polsce, pierwsza edycja miała miejsce w 1985 roku w legendarnym gliwickim klubie Gwarek. Co roku przyciąga rzesze fanów a na scenie pojawiają się gwiazdy i ich młodsi koledzy. W roku 2020 i 2021 festiwal przyjdą formułę online, w tym roku otwiera się na publiczność. Informacje o festiwalu na bieżąco będzie można śledzić na portalach społecznościowych i branżowych m.in. www.facebook.com/winterreggae.

19.03.2022 CKS Mrowisko, klub Spirala ul. Pszczyńska 85, Gliwice. Otwarcie bramy klubu o godzine 18:00 (19:00 pierwszy koncert).
Bilety w przedsprzedaży: 60,00 zł. W dniu koncertu: 70,00 zł.

Honorowane będą bilety zakupione w roku 2020 a które nie były możliwe do wykorzystania przez wprowadzenie ograniczeń związanych z pandemią.

Współorganizatorem imprezy jest Centrum Kultury Victoria!

 

Podczas edycji 2022 na scenie usłyszymy:

SHASHAMANE

gliwicki przedstawiciel „korzennej” odmiany reggae, 13 osobowy skład gwarantuje niezapomniana zabawę. Zespół w roku 2021 wydał drugi album zatytułowany „Shashamane”, jego premiera miała miejsce podczas koncertu na największym festiwalu muzyki reggae Ostróda Reggae Festiwal. Na Winter Reggae premiera wersji winylowej !

RADYKALNA WIEŚ

grupa, która idealnie łączy kilka gatunków: reggae/dub i folk. Wydała dwa albumy, które zostały bardzo dobrze odebrane przez fanów.

TABU

najpopularniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki reggae. Koncert na W.R. byłby jednym z niewielu przed wakacjami. Zespół koncentruje się na nagrywaniu nowego albumu. Nagrania premierowo zostaną zaprezentowane w Gliwicach.

GUTEK

zespół łączący muzykę reggae z hip hop-em i rock-iem. Liderem jest Piotr Gutkowski, wcześniej wokalista legendarnego zespołu Indios Bravos. Zespół promuje wydany w roku 2021 album „Stan rzeczy”.

Data wydarzenia:
19 marca | godz. 19:00
Miejsce wydarzenia
Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO, Pszczyńska 85
Cena biletów:
od 60 zł
Kup bilet