vCentrum Kultury Victoria w Gliwicach zaprasza osoby lubiące królewską grę w szachy do udziału w Wiosennym Turnieju Szachowym GAMBIT VICTORII, który tym razem odbędzie się w wersji Szachów Fischera (losowane początkowe ustawienie figur na pierwszych liniach).

Turniej będzie przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry wynoszącym 20 minut dla zawodnika + 5 sekund na ruch.
Wszyscy uczestnicy grają w jednej grupie lecz prowadzona będzie dodatkowo klasyfikacja juniorów do lat 15.
Przed każdą rundą nastąpi losowanie początkowe figur na pierwszych liniach szachownicy. Obowiązuje 18 podstawowych ustawień – króle i wieże stoją na swoich tradycyjnych polach a gońce są różnopolowe.

Wpisowe wynosi 30zł dla dorosłych i 20zł dla dzieci i młodzieży do lat 18, płatne gotówką na miejscu tuż przed turniejem.
Prosimy o zapisywanie się do 17 kwietnia mailowo u sędziego na adres mat.ryszard@op.pl lub SMSem na numer 888-909-617 podając kolejno: Turniej w Bojkowie, Imię, Nazwisko, data urodzenia, miejscowość zamieszkania, nr telefonu.

Osoby, które przyjdą na turniej bez wcześniejszego zapisania się, będą przyjmowane o ile będą wolne miejsca.

Dla kilku najlepszych w zawodników przewidziane są nagrody w postaci bonów do sklepu Decathlon: 200zł, 150zł, 100zł, 50zł.
Dla najlepszych juniorów przewidziane są drobne nagrody rzeczowe.

Lista startowa zawodników oraz wiadomości dotyczące turnieju będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej turnieju.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie oraz do jego ostatecznej interpretacji.

Data wydarzenia:
20 kwietnia | godz. 09:30
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Scena Bojków, ul. Parkowa 5, Gliwice
Cena biletów:
30/20 zł
Dodatkowe informacje:
płatność u sędziego turnieju