Centrum Kultury Victoria poleca:

Otwarcie wystawy i spotkanie z Wojciechem Siudmakiem odbędzie się w piątek, 8 lipca br. w Willi Caro, o godz. 17.00.

„Mimo swej ogromnej pracowitości (kilkaset okładek i ilustracji w tomikach  światowych wydawnictw SF i kilkadziesiąt plakatów dla wielkich festiwali filmowych) oraz niepodważalnej popularności na Zachodzie, Siudmak nie znalazł dotąd pełnego, należnego mu uznania zarówno w kręgach polskich krytyków sztuki, jak i muzealników i wystawców” – pisał w lipcu 1987 w miesięczniku „Fantastyka” Krzysztof Dydo.

35 lat później, w lipcu 2022 roku Muzeum w Gliwicach dowodzi, że niekończące się kręcenie nosem przez krytyków sztuki nie powstrzyma i nie przeszkadza Wojciechowi Siudmakowi, nadal być jednym z niewielu współczesnych, polskich artystów, który sięgnął po rzeczywistą, międzynarodową sławę i popularność. Wśród jego fanów znaleźli się znakomici twórcy i wizjonerzy kina m.in. George Lucas, Federico Fellini, Jean-Jacques Annaud, Denis Villeneuve.

Od 8 lipca do 10 października, w salach wystawienniczych Willi Caro oglądać można nie tylko wielkoformatowe obrazy, ale też rysunki i rzeźby tego wyjątkowego malarza. Jego surrealistyczne wizje, choć on sam określa swoją twórczość jako „hiperrealizm fantastyczny”, meblowały (i robią to nadal) wyobraźnię nie tylko pokoleń fanów fantastyki i SF na całym świecie, ale wszystkich tych, którzy odczuwają znużenie sterylną abstrakcją i konceptualizmem, wciąż jeszcze dominującymi w dzisiejszej sztuce. Jednak przyszłość należy do Siudmaka.

szczegóły na: www.muzeum.gliwice.pl

Data wydarzenia:
8 lipca | godz. 17:00
Miejsce wydarzenia
Muzeum w Gliwicach, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a
Dodatkowe informacje:
CK Victoria nie odpowiada za zmiany wprowadzone przez organizatora wydarzenia.
Organizator: Muzeum w Gliwicach