Fryderyk_1300x800 (1)

WIOSNA Z FRYDERYKIEM 2022 – Echa XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2021 roku

Zapraszamy na Wiosnę z Fryderykiem '2022 na cztery muzyczne wieczory, podczas których twórczość naszego Muzycznego Wieszcza zostanie ukazana w wielu odcieniach jej muzycznej doskonałości przez grono znakomitych wykonawców. Kilka miesięcy temu przeżywaliśmy wspaniałe emocje związane z XVIII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W nawiązaniu do niezwykłych wrażeń wyniesionych z tego wydarzenia artystycznego, w naszych kolejnych koncertach przywołujemy je poprzez zaproszenie pianistów, którzy uczestniczyli w XVIII Konkursie: dwoje gości z zagranicy, artystkę włoską LEONORĘ ARMELLINI i Hiszpana MARTINA GARCIĘ oraz naszych młodych wirtuozów PIOTRA ALEXEWICZA i TOMASZA MARUTA.

Każdy z nich zaprezentuje się w programie solowym, przy czym obok utworów Chopina usłyszymy kompozycje innych jeszcze twórców. Pozwoli to w szerszym jeszcze aspekcie poznać styl wykonawczy tych niezwykle utalentowanych młodych pianistów, i oczywiście usłyszeć w ich interpretacji dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Roberta Schumanna, Ferenca Liszta, Jeana-Philippe’a Rameau, Maurice Ravela czy Lowella Liebermana.

Wydarzenia organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina: www.chopin.nifc.pl

 

20.03.2022, godz. 19:30, Walc – świetność salonu PIOTR ALEXEWICZ (Polska)

27.03.2022, godz. 19:30, Nokturn – poezja nocy TOMASZ MARUT (Polska)

3.04.2022, godz. 19:30, Preludium – na początku był Bach, MARTIN GARCIA GARCIA (Hiszpania)

10.04.2022, godz. 19:30, Tarantella – spojrzenie w stronę Południa, LEONORA ARMELLINI (Włochy)

Klasyczne dźwięki w gliwickiej Palmiarni

Data wydarzenia:
20 marca | godz. 19:30

Wydarzenie z tej serii odbędzie się jeszcze:

  • 27 marca
  • 3 kwietnia
  • 10 kwietnia
  • 20 marca
Miejsce wydarzenia
Palmiarnia Miejska w Gliwicach - Park im. Fryderyka Chopina
Cena biletów:
50 zł
Kup bilet
Dodatkowe informacje:
Bilety do kupienia na stronie https://teatr.gliwice.pl/kalendarium/2022/03/- ZAKŁADKA WYDARZENIA, oraz w kasie Teatru i Kina Amok, jak również na godzinę przed wydarzeniem w Palmiarni Miejskiej