Tancerki na scenie. 10 młodych dziewczyn, wszystkie ubrane tak samo i wygięte w tanecznych pozach.

1 lutego rozpocznie się nabór zgłoszeń do XXIV edycji Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Co roku chętnych nie brakuje, bo już same przesłuchania to święto tańca i muzyki oraz okazja dla młodych artystów, by zaprezentować swój talent.

W imprezie, organizowanej w naszym mieście po raz 24 (!), na przestrzeni lat udział wzięło ponad 10 tysięcy uczestników. Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne to przegląd wszystkich gatunków muzycznych i tanecznych w wykonaniu solistów i zespołów. Jury oceniać będzie m.in. dobór repertuaru do wieku wykonawcy, dykcję, czystość wykonania, ruch sceniczny, strój. Co roku poprzeczka podniesiona jest wysoko, ale jest o co walczyć, bo najlepsi zaprezentują się na dużej scenie – w Teatrze Miejskim!

W tym roku Dzień Muzyki – konkurs solistów i zespołów – odbędzie się 23 i 24 marca w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków. Dzień Tańca zaplanowany jest na 4 kwietnia w Centrum Sportowo – Kulturalnym „Łabędź”. Koncert Galowy odbędzie się 28 kwietnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Organizatorem Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. Centrum Kultury Victoria jest partnerem wydarzenia.

Dokładne informacje i warunki uczestnictwa:

Dzień muzyki | Regulamin

Dzień Tańca | Regulamin

Zgoda na dokumentowanie i rejestrowanie

fot. archiwum organizatora / Grupa Fotograficzna Aczkolwiek/ MDK