Prawie 100 osób z okazji 100-lecia Domu Tekstylnego Weichmanna poszło na spacer śladem gliwickich domów towarowych: Braci Barasch, Weichmanna, Karpego i DeFaKi. Swoją wiedzą podzielił się dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny.
Jak mówi Magdalena Baraniecka z Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej o wyjątkowości gliwickiego Domu Towarowego m.in. świadczy fakt, że jest podawany jako przykład architektury modernistycznej na wystawach muzealnych także poza granicami Polski, np. w Dublinie.
Spacer tematyczny śladem gliwickich domów towarowych to nie jedyne działania podejmowane z okazji rocznicy powstania w Gliwicach budynku uważanego za perłę architektury modernistycznej. Kino Amok zorganizowało specjalny pokaz filmowy z prelekcją dra Nakoniecznego. Dodatkowo w listopadzie w holu Kina można było oglądać wystawę poświęconą Domowi Tekstylnemu, zainicjowaną przez Wojciecha Zielińskiego (projektanta, pedagoga), prezentującą prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 w Gliwicach. Jest ona pokłosiem projektu „A sklej se”. Prawdopodobnie w następnym miesiącu światło dzienne ujrzy książka na temat budynku na rogu ulicy Zwycięstwa i alei Przyjaźni, nad którą pracują uczniowie Technikum nr 4 – Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach. Kibicujemy!