zdjęcie prezentujące wejście do budynku Palmiarni Miejskiej

Wyjątkowa jubilatka – wyjątkowy dzień. Królowa tropików, zielone serce miasta i oaza spokoju w samym centrum świętuje setne urodziny! Od lat zachwyca gliwiczan i gości odwiedzających nasze miasto, przyciąga niezwykłym klimatem oraz niespotykanymi okazami fauny i flory. Tym razem jednak zaprasza na imprezę! W poniedziałek, 1 kwietnia. Wstęp wolny. 

1 kwietnia, w lany poniedziałek, w gliwickich tropikach odbędzie się dzień otwarty. To okazja, by bezpłatnie zwiedzić Palmiarnię i pospacerować jej urokliwymi alejkami, delektując się niezwykłym klimatem, jaki tworzą rośliny wypełniające egzotyczne pawilony. Okazja wyjątkowa, to i liczne atrakcje są niezwykłe. Przygotowane zostały przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych przy współpracy z: Centrum Kultury Victoria, Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju kultury Melina, Centrum Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym Teatr Off-Road. Można będzie np. wziąć udział w kolorowej paradzie lub warsztatach tworzenia zielników i kwietników. A wieczorem dla gości Palmiarni zaśpiewa Czesław Mozil. Zapowiada się fajna zabawa.

W dniu obchodów Palmiarnia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 17.00. 

Harmonogram: 

🎂 Godz. 11.00. Urodziny Palmiarni rozpoczną się botaniczną kolorową paradą, która przejdzie alejkami parku Chopina. Będzie to barwny pochód gości przebranych za rośliny i zwierzęta. Do urodzinowego pochodu dołączyć może każdy. Szykujcie stroje!

🎂 Godz. 11.30–16.30. W różnych częściach Palmiarni będzie można natknąć się na aktorskie animacje. „Botaniczne żywe obrazy” będą przemieszczać się po pawilonach, by każdy mógł się im przyjrzeć i – jeśli tylko zechce – zrobić sobie zdjęcie.

🎂 Godz. 11.30–16.30. W namiocie przed Palmiarnią będzie można bez reszty puścić wodze ekologicznej fantazji i wziąć udział w warsztatach. To okazja, by wykonać swój własny domek dla dziko żyjących owadów, stworzyć „zapuszkowane grubosze” czy spersonalizowane zielniki.

🎂 Godz. 10.00–17.00. Przez całe przyjęcie urodzinowe będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie na tle egzotycznej przyrody za pomocą tajemniczego foto-lustra. Ten kreatywny aparat zapewnia więcej wrażeń niż tradycyjna fotobudka i gwarantuje dobrą zabawę.

🎂 Godz. 16.30–17.00. Urodziny zakończy kolorowa parada gości.

🎂 Godz. 19.00. W altance pawilonu historycznego odbędzie się koncert „Czesław Mozil solo”. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać w kasie Palmiarni od 26 marca. Jedna osoba może odebrać dwa bilety. Do rozdania jest 160 wejściówek: 80 od godz. 10.00 i kolejne 80 od godz. 16.00.

źródło: UM Gliwice