wejście do kina amok

Przed nami dobry czas dla miłośników filmu – repertuar gliwickiego Kina Amok wypełniony jest wartymi uwagi propozycjami. W planie m.in. Dzień Kina Polskiego, EDKA Europejski Dzień Kina Artystycznego, UKRAINA! Festiwal Filmowy, przegląd filmów Wima Wendersa. Sprawdźcie i znajdźcie propozycje dla siebie.

DZIEŃ KINA POLSKIEGO (link ze szczegółowym repertuarem)

11 listopada w kinie zarezerwowany jest dla filmów polskich. Na ekranie Amoku zobaczymy wyłącznie polskie produkcje. W sumie w repertuarze tego dnia znajdziemy 6 tytułów, m.in. „Chłopów”, którzy aktualnie są kinowym hitem, nominowanym do Oskara w kategorii najlepszy film zagraniczny. Młodszych widzów zapraszamy na dwa obrazy: „O psie, który jeździł koleją” i „Dziewczyńskie historie”. Tego dnia bilety będą w promocyjnej cenie – 11 złotych.

Posłuchaj rozmowy o Dniu Kina Polskiego

 

EDKA Europejski Dzień Kina Artystycznego (link ze szczegółowym repertuarem)

Dzień później, 12 listopada w Kinie Amok wyświetlonych zostanie sześć filmów, które łączy wspólna nazwa wydarzenia „Europejski Dzień Kina Artystycznego”. Jako pierwszy o godzinie 15.30 pokazany zostanie tytuł „Klub cudownych kobiet”, pragnących zaznać wolności i spełnienia marzeń rozumianych jako… pielgrzymka do Lourdes. Humanizm, rodzina, religia, wspólnota, autentyczność, piękno, dramat…Tego dnia na naszym ekranie wiele tematów, dzięki którym doświadczymy wachlarza emocji.

Ukraïna! 8. Festiwal Filmowy (link ze szczegółowym repertuarem)

17 listopada w Kinie Amok rozpocznie się festiwal filmów ukraińskich. W tym roku będzie to już ósma edycja – impreza organizowana jest od 2016 roku i – pomimo trudnych początków – na przestrzeni lat można mówić o rosnącym zainteresowaniu twórczością ukraińskich artystów. Na początku przeważały opinie, że to kino postradzieckie, niewarte uwagi. Współcześnie filmy ukraińskie doceniają i krytycy i publiczność. Pomimo trwającej wojny, ostatnie lata to owocny okres w kinematografii naszego sąsiada. Festiwal potrwa do 23 listopada.

Transmisja The Life and Times of Malcolm X (link)

Kino Amok – jako jedyne na Górnym Śląsku – zaprasza na transmisje z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. 18 listopada zobaczymy operową opowieść o życiu Malcolma X. Twórcy skupiają się na ukazaniu losów jednego z przywódców ruchu afroamerykańskiego w Stanach Zjednoczonych – w perspektywie dziejów zwykłego człowieka, którego historia wykracza poza czas i przestrzeń. Porywająca historia, świetna gra aktorska, doskonała muzyka.

Mistrz kina drogi | Przegląd filmów Wima Wendersa (link ze szczegółowym repertuarem)

15 listopada w Amoku rozpocznie się podróż po twórczości Wima Wendersa, a tym samym po miastach, które pokazuje w swoich obrazach (jak Amsterdam, Berlin, Hamburg, Hawana, Houston, Los Angeles, Nowy Jork). Wędrować będziemy zarówno w czasie, przestrzeni, historii, ale także wewnątrz człowieka i społeczeństwa. W Gliwicach pokazane zostaną perełki kina: „Alicja w miastach” (1974), „Amerykański przyjaciel” (1977), „Paryż, Teksas” (1984), „Niebo nad Berlinem” (1987) oraz „Buena Vista Social Club” (1999). Ostatni pokaz 8 grudnia.

Więcej informacji na stronie www.amok.gliwice.pl oraz w aplikacji GAMA.