Zdjęcie Dariusza Trześniowskiego z aparatem aalogowym.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

Dariusz Trześniowski

Na co dzień pracuje w korporacji, a po godzinach pochłania go jego własna ciemnia fotograficzna. Ukończył L’Académie Constantin Meunier w atelier fotografii artystycznej prof. Paula Fumieura w Brukseli, po czym powrócił do Polski i zamieszkał w Gliwicach. Jego twórczość opiera się na fotografii analogowej, a zdjęcia, które wykonuje, od początku do końca są autorskie i zaplanowane – od dobrania negatywów i papierów, przez wybranie lokalizacji, modeli, kadru, dostosowanie godziny zdjęcia do oświetlenia, aż po wywoływanie w ciemni i efekt finalny.

Towarzyszył początkom Teatru Miejskiego w Gliwicach dokumentując pierwszy rok jego działalności. Współpraca z teatrem zaowocowała projektem „Gliwice. – Teatr. Miasto jak scena”, wiążącym aktorów z miejską przestrzenią Gliwic.

Na zdjęciu aktorka Teatru Miejskiego w przestrzeni miasta. Fotografia czarno-biała.
fot. D.Trześniowski / źródło: muzeum.gliwice.pl