Grafika z zielonym tłem i napisem Dom Kultury plus wyniki naboru.

Z radością informujemy, że Centrum Kultury Victoria zostało beneficjentem programu Dom Kultury + Narodowego Centrum Kultury. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w najbliższych miesiącach będziemy mogli realizować projekt „Zmieniamy dzielnice”.

Program zakłada wyjście z ofertą kulturalną do lokalnych społeczności, budowanie relacji, rozwijanie współpracy i sieciowanie kultury. Żeby nasze działania były efektywne i adekwatne do oczekiwań, pierwszym krokiem będzie diagnoza, która da nam odpowiedź na pytanie o potrzeby mieszkańców dzielnic. Krokiem drugim będzie zebranie pomysłów na wydarzenia, warsztaty, spotkania, itd. Finalnie wybierzemy 5 inicjatyw, które zrealizujemy wspólnie z pomysłodawcami.

– Od początku działalności Victorii podkreślamy, że nie chcemy ograniczać swoich działań do jednej sceny i jednego miejsca. Cieszymy się na współpracę z mieszkańcami dzielnic, którzy każdorazowo pozytywnie zaskakują nas swoją pomysłowością, zaangażowaniem i licznymi talentami. Mieliśmy już przyjemność organizować jesienne warsztaty kreatywne m.in. na Trynku, Zatorzu, Sikorniku, w Starych Gliwicach i w Sośnicy. Do dzielnic kierowaliśmy także ofertę dla najmłodszych, jak np. wakacyjne „Kulturalne podwórka”, koncerty umuzykalniające w Bojkowie i spektakle w Łabędach – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Niebawem więcej szczegółów. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.


Informacja źródłowa: nck.pl (link)