Zdjęcie prezentujące młodego mężczyznę, który udziela wywiadu do mikrofonu.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

strona twórcy na Facebooku (link)

Artysta, plastyk, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, który zajmuje się malarstwem, grafiką i tkaninami artystycznymi.

Brał udział w pracy naukowej pt. „Druga przestrzeń” realizowanej na terenie Aresztu Śledczego w Katowicach. Jako wyróżniający się student miał indywidualną, publiczną obronę pracy magisterskiej na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, podczas której zaprezentował 14 prac malarskich i 8 graficznych.

Krzysztof Korab ma w swoim dorobku 28 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju (Gliwice, Katowice, Rybnik, Kraków, Gdańsk, Cieszyn, Świętochłowice, Zabrze) i za granicą (Barcelona). Otrzymał I nagrodę w konkursie „Studencki Obraz Roku 2018”, wyróżnienie za obraz roku w 2016 i 2017, a także nagrodę publiczności w konkursie „Studencka Grafika Roku 2017”. Jego praca dyplomowa była najwyżej oceniona na uczelni i została wysłana do Gdańska na konkurs najlepszych dyplomów uczelni artystycznych w Polsce, Litwie i Słowacji.

W 2023 roku odebrał nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury w kategorii Młodzi twórcy.

Zdjęcie zrobionej podczas uroczystości wręczenia nagród prezydenta miasta - 6 osób stojących na scenie i pozujących do aparatu.

fot. D. Nita-Garbiec/ UM w Gliwicach (Krzysztof Korab pierwszy z prawej)