Na zdjęciu Swosza ubrany na biało, z gitarą w pokrowcu w ręku.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

Swosza

https://www.facebook.com/Swosza/

https://www.youtube.com/@swosza6465

„Animator kultury i zblazowanych artystów mający zawsze w kieszeni garść pomysłów na lepsze jutro. Spiritus movens „Winnicy pod Gliwicami” – nieformalnej, otwartej grupy twórców – kompozytorów, tekściarzy, poetów. Jego piosenki to jedyne w swoim rodzaju opowieści, które kojarzą mi się ze starymi, czarno-białymi fotografiami, w których zaklęty jest klimat, jakiego próżno szukać w dzisiejszym świecie.” ~ Grzegorz Grunwald (twórca i wykonawca piosenek autorskich)

„Nie czuję się muzykiem, którego można przyporządkować do jakiegoś konkretnego gatunku. Nie jestem rasowym jazzmanem ani bluesmanem, ale raczej muzykiem z pogranicza tych i innych gatunków.  Niewątpliwie moja wrażliwość muzyczna wynika z młodzieńczych fascynacji. Był to między innymi blues, jazz, rock. Duży wpływ na moją twórczość ma amerykańska muzyka lat 20-tych, 30-tych XX w.

Gram na gitarze, na harmonijce ustnej, komponuję, śpiewam.

Przez długie lata nie byłem czynnym muzykiem. Komponowałem do „szuflady”. W 2015 r. poznałem wspaniałego, gliwickiego trębacza Jarka Spałka. Zawiązaliśmy duet pod nazwą „Swosza & Spałek”. Wydaliśmy singla pt.: „Kochaj albo rzuć”. Dzięki Jarkowi poznałem kilku czołowych, jazowych muzyków sceny polskiej, z którymi rozpocząłem moją nową przygodę z jazzem. W 15.11.2023 r. wydałem mój pierwszy album pt.: „Pułapki”. Z zawodu jestem geodetą lecz moje życie jest nierozerwalnie połączone z muzyką, a moja muzyka jest hybrydą bluesa i jazzu.” ~ Swosza