Grafika z logo Stowarzyszeniem Artystycznym Faun-Art. Trzy tańczące diabełki.

*Made in Gliwice – program Centrum Kultury Victoria, którego celem jest prezentowanie oraz promocja lokalnych twórców, animatorów oraz miejsc otwartych na kulturę. Materiały opracowane ramach projektu pojawiają się w Internecie i mediach pod nazwą „Made in Gliwice” #madeingliwice.

Stowarzyszenie Artystyczne Faun-Art

www

Facebook

Blisko 30 osób, które łączy pasja, talent i miłość do Gliwic. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w styczniu 2015 roku. Jest kontynuatorem działalności Grupy Plastycznej Faun.

Na przestrzeni tych lat pod skrzydłami GP Faun tworzyło kilkuset artystów, którym bliskie było malarstwo, grafika, metaloplastyka, rzeźba, tkanina artystyczna i fotografia. Ich prace były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

zdjęcie z wystawy. na ścianach obrazy, dwie osoby mówią, inni siedzą na krzesłach i słuchają.

fot. Stacja Artystyczna Rynek/ Wernisaż wystawy

Na bogatą historię Grupy Plastycznej Faun składają się: wystawy zbiorowe, indywidualne i poplenerowe, przyznane nagrody – ok. 250, obrazy w zasobach: Muzeum Willa Caro w Gliwicach, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Górnictwa w Zabrzu, Galerii Miejskiej w Mikołowie, Muzeum Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz prywatnej Galerii Gerarda Trefonia.

Gliwickie Fauny różnią się wykształceniem, wiekiem i doświadczeniem artystycznym. Stawiają na działanie i dobrą energię. Aktywnie włączają się w życie kulturalne Gliwic. Sztukę promują wśród najmłodszych.

Posłuchaj rozmowy z Dianą Strociak – wiceprezes stowarzyszenia