Zdjęcie prezentujące ludzi oglądających wystawę

Do 11 maja w Centrum 3.0 przy ul. Studziennej oglądać można wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach „Debiuty II”, która prezentuje twórczość nowo przyjętych członków.

Prezentowane są dzieła różnorodne i imponujące autorstwa: Joanny Bożek (obiekt + CGD), Anny Gardawskiej (grafika warsztatowa), Margo Huperta (malarstwo), Anny Osadnik (grafika warsztatowa), Krzysztofa Palińskiego (fotografia), Moniki Strojnej (malarstwo) oraz Justyny Urbanek (malarstwo).

Gliwicko-zabrzański ZPAP nieprzypadkowo zorganizował wystawę w kwietniu. To bowiem miesiąc, w którym urodził się Leonardo da Vinci – jeden z najwybitniejszych malarzy wszech czasów. 15 kwietnia, czyli dokładny dzień jego urodzin, został w 2011 roku – z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych – ustanowiony Światowym Dniem Sztuki.

Związek Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach nieustannie angażuje się w promowanie twórczości oraz integruje środowisko utalentowanych artystów – w jego skład, który regularnie powiększa się o kolejnych absolwentów wyższych szkół artystycznych, wchodzi obecnie 79 członków.

źródło: UM Gliwice

fot.: UM/.D.Nita-Garbiec