Grafika informująca o programie festiwalu True Tone. Czarne tło. Biało-żółte napisy.

26 maja w naszym mieście rozpocznie się druga edycja TRUE TONE FESTIVAL. Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie mieszkańcom i gościom Gliwic nowej fali jazzu, która wykracza poza granice gatunku i nadaje jazzowi inną jakość. True Tone Festival to autorski projekt Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

Myśląc o stworzeniu True Tone Festival zależało nam na zaprezentowaniu muzyki i muzyków, którzy doskonale oddają wieloznaczność słowa true (prawdziwy). Odnosząc się do wielu synonimów tego wyrazu, to właśnie żywy, autentyczny, oryginalny, niewykreowany i szczery wymiar muzycznego przekazu był dla nas najważniejszy. True Tone Festival zabierze Was w podróż do świata dźwięków i kompozycji czerpiących z dorobku najważniejszych twórców gatunku, ale nowe pokolenie będzie opierać się wtórności i odtwórczości. Artyści, których zaprosiliśmy, poszukują inspiracji w muzyce ilustracyjnej i filmowej, world music, hip hopie, elektronice, ambiencie czy muzyce rockowej, ale przede wszystkim grają jazz i muzykę improwizowaną. True Tone Festival będzie gościł twórców z dużym dorobkiem, licznymi nagrodami, występujących także na scenach niesprofilowanych na jazz, jak Opener, Off, Męskie Granie.

Tegoroczni artyści

Na drugiej edycji wystąpią twórcy polskiego nu jazzu Skalpel, angielski duet Vega Trails, pakistański Jaubi w kooperatywie z EABS. Warszawska Niechęć, bielskie trio USO 9001, a z trójmiasta odwiedzą nas aż trzy składy: Michał Jan & Immortal Onion, Nene Heroine oraz Hinode Tapes. DJ-SETA zagra Michał Margański, a na zakończenie festiwalu hołd dla Angelo Badalamenti twórcy muzyki do kultowego serialu „Twin Peaks” złoży Hubert Zemler & Roadhouse Band (w składzie: Bartłomiej Tyciński, Jerzy Rogiewicz, Piotr Domagalski, Magdalena Gajdzica, Tomasz Duda).

Miejsca

Trzy koncerty odbędą się w Ruinach Teatru Victoria, jeden w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków i jeden w Klubie Studenckim Spirala.

Bilety

Ruszyła sprzedaż biletów on-line: https://tobilet.pl/true-tone-festiwal-2023.html

Bilety i karnet stacjonarnie pojawi się w sprzedaży 1 kwietnia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej Gliwice i tylko tam będzie można nabyć je ze zniżką 20% dla posiadaczy karty mieszkańca i seniora.

Więcej informacji o festiwalu

www: https://www.truetone.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/truetonefestival

Posłuchaj o True Tone Festival | Łukasz Kwaśniewski, zastępca dyrektora ds. programowych