Kadr z filmu Rój. Na pierwszym planie kobieta, stojąca nad brzegiem morza.

11 maja oficjalną premierę będzie miał film „Rój” w reżyserii gliwiczanina Bartka Bali. W rolach głównych wystąpili Roma Gąsiorowska i Eryk Lubos. Obraz promuje piosenka „Majak” Katarzyny Nosowskiej w udziałem Natalii Szroeder.

„Rój” to projekt gliwickiego reżysera Bartka Bali. Film opowiada intrygującą historię rodziny, która wybiera życie na uboczu, z dala od cywilizacji i poza społeczeństwem. Bala w swoim filmie stawia pytanie o wolność – czy można ją osiągnąć i za jaką cenę.

W roli Matki występuje Roma Gąsiorowska, aktorka nagrodzona Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Złotą Kaczką miesięcznika „Film”. W Ojca wciela się Eryk Lubos, wybierany najlepszym aktorem nie tylko w Polsce, ale też na festiwalach filmowych na Cyprze i w Karlowych Warach, znany z filmów „Drogówka” czy „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego.

– Jest wiele powodów, dla których chcę opowiedzieć tę historię. Przede wszystkim chcę pokazać kobietę, która podejmuje ekstremalną próbę zmiany swojego życia. Chcę pokazać świat, o którym ludzie marzą, nie mając świadomości, jak wygląda naprawdę. Chcę pokazać, że każda skrajność, nawet ta podszyta najszczerszymi, najbardziej słusznymi ideami, kończy się tragedią. Chcę wreszcie pokazać, że raj może okazać się piekłem, wzbudzając tym samym czujność w każdym z nas. Ponieważ zawsze i w każdej sytuacji powinniśmy być wyczuleni wobec władzy na każdym jej poziomie – mówi Bartek Bala, gliwiczanin, reżyser i współautor scenariusza filmu „Rój”.

Film „Rój” promuje piosenka „Majak” Katarzyny Nosowskiej, w której można usłyszeć także Natalię Szroeder. Nastrojowy utwór świetnie pasuje do filmu.

Bartek Bala reprezentuje młode pokolenie filmowców i debiutuje w pełnym metrażu. Ma już na koncie nagrody na festiwalach filmowych i doświadczenie w pracy nad krótkim metrażem, filmami dokumentalnymi, teledyskami czy spotami filmowymi. Teraz czas na „Rój” – film będzie prezentowany od 11 maja, online na stronie filmroj.pl. Już teraz można wykupić dostęp w przedsprzedaży. Film „Rój” Bartka Bali objął patronatem Adam Neumann, prezydent Gliwic.

źródło: gliwice.eu