Grafika z napisem Święty Mikołaj w Gliwicach na jarmarku i w kinie amok. Jasne tło, na którym rysuje się czarny kształt przedstawiający sanie mikołaja.

Jeżeli czekacie na Świętego Mikołaja, mamy dla Was świetną wiadomość: w najbliższym czasie będzie okazja, żeby spotkać go w Gliwicach. Najpierw odwiedzi nasz Jarmark Bożonarodzeniowy, a kilka dni później przyniesie filmowe prezenty do Kina Amok.

Mikołajkowa zabawa na Rynku

W najbliższą niedzielę (3 grudnia) od godziny 16.00 Święty Mikołaj czekać będzie na najmłodszych (i nie tylko) na gliwickim Rynku, a jako upominek będzie miał dla nas masę atrakcji. Towarzyszyć będą mu kolorowe, roztańczone elfy. Gliwicki Rynek zaczarują także dwie artystki z Ukrainy, które – za pomocą baniek mydlanych i piasku – zaprezentują show z pogranicza magii i baśni. W planie jest także zabawa przy największych hitach uwielbianego przez wielu filmu ,,Kevin sam w domu”. Nie zabraknie też wielu atrakcyjnych konkursów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zabawa potrwa do godz. 19.00.

Mikołajki w Amoku

Gość z Laponii odwiedzi też Kino Amok, gdzie dokładnie 6 grudnia spędzi czas najmłodszymi widzami. Tego dnia dwa pokazy filmowe: o 16.15 „Kicia Kocia pod choinkę” oraz o 18.00 „Pies i robot”. Mikołaj nie przyjdzie z pustymi rękami – dla wszystkich dzieci będzie miał drobne upominki. Nie zabraknie okazji do wspólnych zdjęć, uścisków, wymiany serdeczności i wręczania prezentów (dla zainteresowanych rodziców szczegółowe informacje w kasie kina). Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne (link).

Grafika prezentująca kadry z bajek. Są na niej rysunkowy kot, pies i robot.

Kicia Kocia pod choinkę | g. 16.15

Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą ukochaną kotkę? Tytułowa bohaterka oraz jej przyjaciele: Pacek, Adelka i Julianek, powracają w zimowym wydaniu! Animowana seria, na podstawie książek Anity Głowińskiej, o ulubionej kotce młodych widzów stała się wielkim hitem – została obejrzana przez ponad pół miliona widzów w całym kraju. Kolejne, nowe przygody na wielkim ekranie to kolejne zadowolone małe buzie!

wiek: bo | bilety: 14 zł


Pies i robot | g. 18.00

PIES zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw, a błahe czynności zamieniają się w cudowną przygodę dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela – ROBOTA.  Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Przepiękna animacja o prostej potrzebie przyjaźni oraz bliskości. Film uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować wspomnienia. Nagroda Główna publiczności na Octopus Film Festival, Nagroda Jury Festiwalu Młodych Horyzontów w Konkursie filmowych odkryć, Grand Prix na Festiwalu w Annecy, Oficjalna selekcja MFF w Cannes

wiek: 8+ | bilety: 18/20 zł