Już 16 maja Centrum Kultury Victoria i Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych zaproszą na „Warsztaty literackie”, czyli spotkania adresowane do tych, którzy kochają pisać. Początek o godzinie 17:30.

Propozycja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematyką.

Bez względu na wiek, dorobek artystyczny, ulubiony gatunek literacki. W jednej sali spotkają się więc autorzy wierszy, esejów, reportaży, opowiadań. Przed uczestnikami warsztatów m.in. aktywna praca nad badaniem tekstu literackiego, ćwiczenia warsztatowe, interpretacja. Spotkania będą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Dla tych, którzy mają na koncie już pierwsze literackie kroki, warsztaty są sprawdzonym sposobem na start.

Uczestnicy mogą liczyć na wskazówki, w jaki sposób opublikować swoją twórczość w prasie literackiej i ogólnopolskich periodykach kulturalno-społecznych. We wcześniejszych edycjach uczestniczyło wielu czołowych polskich poetów i pisarzy, jak na przykład Marta Podgórnik (poetka, redaktorka w legendarnym wrocławskim wydawnictwie Biuro Literackie) oraz Zbigniewa Rokita (dziennikarz, reporter i pisarz, laureat Nagrody Literackiej Nike).

Warsztaty poprowadzi praktyk, Krzysztof Siwczyk.

Poeta, recenzent, autor dziewięciu tomów wierszy, tomu szkiców krytyczno-literackich, felietonista „Polityki”. Współtwórca grupy literackiej Na Dziko. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2014) oraz Nagrody Literackiej Gdynia (2017). Krytycy określają Siwczyka jako twórcę dojrzałego z ustaloną pozycją w polskiej literaturze. Szerszej publiczności znany jest jako odtwórca głównej roli w filmie „Wojaczek” w reżyserii Lecha Majewskiego.

Kolejne terminy spotkań to: 13 i 27 czerwca. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Spotkania będą odbywać się w Centrum 3.0 przy ul. Studziennej 6 w Gliwicach.