Grafika "Majówki z kulturą" informacje o koncertach i daty wydarzeń

Podczas majówki w Gliwicach kultura rozkwitnie, a my poczujemy radość, jaką daje muzyka. Do słuchania i do tańca. W trzy dni w Ruinach Teatru odbędą się dwa koncerty i silent disco, czyli cicha dyskoteka w słuchawkach. Nie zabraknie też okazji do długich rozmów ze znajomymi (i nieznajomymi) na tarasie Ruin. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

1 maja, g. 18.00 | koncert zespołu QUADRO NUEVO 

Zespół Quadro Nuevo pochodzi z Niemiec, ale w ich utworach znajdziecie flamenco, tango, muzykę świata, melodie z filmów, dźwięki inspirowane licznymi podróżami. Muzycy od 1996 roku koncertują po całym świecie, dali ponad cztery tysiące występów. W Gliwicach gościli już ze swoimi dwoma projektami: „Grand Voyage” i „Tango”, tym razem przyjadą do nas z „Happy deluxe”. Przy tworzeniu albumu inspiracją dla muzyków stała się Brazylia i zachwyt swobodą, energią, pulsującą sambą, słoneczną bossa novą, które połączyli ze swoim unikatowym brzmieniem. Artyści chcą przekazać nam myśl, że nawet w czasie kryzysu i wojny, muzyka oferuje pozytywną alternatywę. Na albumie znalazły się reinterpretacje kultowych hitów jak „Don’t Worry, Be Happy” Bobby’ego McFerrina i „Happy” Pharrella Williamsa oraz autorskie kompozycje.

2 maja, g. 19.00 – 1.00 | Silent disco | WIĘCEJ (link)

Pomysł zmiany niezwykłego wnętrza Ruin Teatru Victoria w salę dyskotekową jest już dobrze znany mieszkańcom Gliwic i okazał się hitem, dlatego postanowiliśmy go powtórzyć. Nie będzie to zwykła dyskoteka, a silent disco. Do świata muzyki i zabawy wkraczamy dzięki futurystycznym słuchawkom. Jeden przycisk pozwala nam w dowolnym momencie zmienić muzykę, przy której chcemy się bawić. Tym razem do wyboru: rock, retro i club/R&B. W przerwach od szalonego tańca, naszych gości zapraszać będziemy na taras Ruin Teatru, który zmienimy w bar ze strefą relaksu.

Wstęp płatny przy wejściu – 30 zł. Liczba miejsc ograniczona.

3 maja, g. 18.00 | koncert Mai Kleszcz | wydarzenie w ramach miejskich obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja |  WIĘCEJ (link)

Ta niezwykle uzdolniona wokalistka i kompozytorka zagra w Gliwicach materiał z płyty „B.L.UES”, która w ubiegłym roku zyskała Fryderyka w kategorii album roku, wypełnionego w całości tekstami mistrza stylistyki polskiego bluesa, Bogdana Loebla. Usłyszymy nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”), a także nowe aranżacje piosenek które dla Mai Kleszcz napisał Loebl, a do których muzykę skomponował Wojciech Krzak.

Niebawem ruszy sprzedaż biletów.


Organizator: Centrum Kultury Victoria

Partnerzy: PKM Gliwice, Hotel Qubus

Data wydarzenia:
1 maja | godz. 18:00
Miejsce wydarzenia
Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18, Gliwice
Cena biletów:
od 30 zł
Kup bilet