Zaproszenie na prywatkę w bojkowie, która jest częścią walentynek. Na zdjęciu dwóch mężczyzn przy gramofonie.

W tym roku w Gliwicach walentynki świętować będziemy od 10 lutego, a słowa miłość, #BLISKO, zakochanie, kultura – odmieniane będą przez wszystkie przypadki. W planie: Prywatka w stylu retro, koncert zespołu The Wonderstand oraz Festiwal Słodkości i Rękodzieła. Wydarzenia będą odbywały się pod wspólnym hasłem „Zakochaj się w kulturze”. Zaprasza Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.

W piątek, 10 lutego zakręcimy czarną płytą i porwiemy Was do tańca na Prywatce w Bojkowie w stylu retro w Scenie Bojków przy ul. Parkowej 5. Rytm zabawie nadawać będą Prywaciarze, czyli nasz gliwicki duet konferansjersko-djski. Nie będziecie chcieli zejść z parkietu.

Od godziny 19:00 zapraszamy do tańca i do baru, który tego dnia działać  będzie w Scenie Bojków przy ul. Parkowej. Na Prywatce bawimy się do północy.

Podczas walentynkowej zabawy zaprezentujemy przekrój muzyki tanecznej od lat 50. do 90., a także współczesne hity. Usłyszycie zarówno największe polskie i światowe przeboje, ale także utwory, które warto przypomnieć z uwagi na ich taneczno-imprezowy walor. Spodziewajcie się zatem kilku muzycznych niespodzianek!

– Zajmujemy się prezentowaniem muzyki w niecodzienny sposób. Wszystko, co robimy kręci się wokół czarnych płyt. Mamy prawo przypuszczać, że to niezbędny element imprezy, na której chcielibyście być. Nawiązujemy do tradycji prywatek, ale nie boimy się nowoczesności. Mówiąc wprost – wpadniemy do Was na imprezkę! Zrobimy wszystko, żebyście poczuli się jak na prawdziwej prywatce, gdzie najważniejsza jest dobra muzyka i swobodna atmosfera. Do zatańczenia już 10 lutego w Bojkowie! – zapraszają Prywaciarze, Bartek i Paweł.

Zachęcamy, by na Prywatkę w Bojkowie przyjść w stylu inspirowanym minionymi latami. Zajrzyjcie do szaf Waszych dziadków, rodziców i dajce porwać się w retro modzie, która z rozmachem weszła na salony. Taką niecodzienną, imprezową stylówkę uwiecznicie na pamiątkowym zdjęciu, bo tego dnia w Scenie Bojków stanie fotolustro, czyli magiczny ekran do robienia zdjęć wraz z gadżetami – hit każdej imprezy.

Wstęp na Prywatkę to 10 zł (płatne na miejscu).

W sobotę, 11 lutego zapraszamy na koncert do Stacji Artystycznej Rynek. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się tajemniczy duet, zespół The Wonderstand. Doświadczeni artyści – muzyk i wokalista oraz producent muzyczny – w tym projekcie nie chcą ujawniać swoich nazwisk, ale obaj od wielu lat grają i produkują muzykę docenianą nie tylko na naszym rodzimym podwórku. W ich pierwszych singlach usłyszeć można sporo brzmień organicznych jak gitara, pianino i analogowa perkusja. Sporo tutaj także orkiestracji. Teksty, wyrażane w języku angielskim, charakteryzują się niezwykła naturalnością i przenikliwością.

O muzyce The Wonderstand można w skrócie powiedzieć, że jest to elektroniczny Nick Cave. Słychać tutaj miłość do brit popu; piękne linie melodyczne inspirowane muzyką The Beatles, a niektórzy usłyszą podobieństwo do duetu Smolik/Kev Fox. Utworów The Wonderstand posłuchacie na największych kanałach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Music czy YouTube. Wstęp na koncert w Stacji Artystycznej Rynek jest wolny.

Podczas romantycznych spacerów warto zajrzeć na Rynek. W sercu miasta – od 10 lutego aż do walentynek – stać będzie okazjonalna ramka do robienia zdjęć. Jej pierwsza odsłona – zaprezentowana podczas Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Teraz ozdobiliśmy ją sercami i efektownym napisem „Zakochani w Gliwicach”.

Wydarzeniem towarzyszącym walentynkom będzie trwający na Rynku od 11 do 12 lutego Festiwal Słodkości i Rękodzieła. Serce zabije mocniej wszystkim, którzy kochają czekoladę i inne słodycze, bo na gliwickim Rynku stanie kilkanaście stoisk wypłonionych produktami od lokalnych producentów i cukierników, a także takimi z różnych stron świata.  W planie nie zabraknie atrakcji dla największych fanów słodyczy, czyli dla dzieci. Z myślą o nich przygotowano m.in. darmowe warsztaty cukiernicze.

Plakat informujący o wydarzeniach z okazji walentynek. U góry na grafice składającej się z serc napis zakochaj się w kulturze.