Grafika z napisem "Lato #blisko kultury - lipcowy biuletyn Centrum Kultury Victoria.

W lipiec wchodzimy razem z naszym pierwszym wydaniem wakacyjnego biuletynu! O kulturze, z kulturą i dla kultury!

Chcemy by gliwicka KULTURA była #BLISKO Was, dlatego oddajemy na Wasze (na ten moment) ekrany – biuletyn, z którego dowiecie się nie tylko o ofercie naszych wakacyjnych wydarzeń, ale także, liczymy na to, przyciągniemy Was ciekawą wiedzą na temat naszego miasta i działań, które się w nim podejmuje.

To nie tylko okazja do bycia blisko kultury, ale także blisko LUDZI którzy ją kreują i propagują. Dajemy możliwość zaglądnięcia za kulisy tworzenia oraz organizacji kulturalnych wydarzeń. Chcemy opowiedzieć historię współczesnej gliwickiej kultury, zachęcając każdego, do aktywnego w niej uczestnictwa.

Gdyby tak rzucić wszystko i… (tym razem) nie wyjechać w Bieszczady? Potraktujcie to zdanie, jako zaproszenie do bycie w wakacje #BLISKO kultury, podczas licznych wydarzeń organizowanych w Gliwicach. (…) Oddając w Państwa ręce ten biuletyn mamy nadzieję, że z wielu propozycji znajdziecie atrakcyjne wydarzenia dla siebie. – Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

W lipcowym biuletynie m.in.:

  • ULICZNICY – wywiad z Piotrem Chlipalskim
  • SZTUKA ULICY – Jacek Stapowicz z Galerii Esta
  • KIERUNEKGLIWICE – dzieło wybitnego projektanta w Gliwicach, czyli Dom Tekstylny
  • MADE IN GLIWICE – Stacja Artystyczna Rynek – czyli co w Stacji piszczy

Żeby być jeszcze bliżej, w przyszłym tygodniu pojawi się wersja papierowa, którą będzie można znaleźć w wybranych lokalizacjach tj. gliwickich instytucjach, obiektach gastronomicznych czy miejscach rozrywki.

Dobrej lektury! ~ Victoria

*aby wyświetlić pełną wersję, należy kliknąć w obraz