wejście do kina amok

Gliwickie kino studyjne, które od tamtego roku jest częścią Centrum Kultury Victoria, to miejsce, gdzie prezentowane są filmy nagradzane i oklaskiwane. Stawia na edukację, regularnie wprowadzając do repertuaru propozycje dla młodych widzów.

24 kwietnia w Kinie Amok – w ramach Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA – wyświetlanych będzie 8 wspaniałych filmów dla dzieci w wieku 3-6 lat. Wśród nich kolejne przygody uwielbianej przez dzieci Kici Koci i – dobrze znanej gliwickim widzom – Belli. Pokazom towarzyszy konkurs pod hasłem „Teraz dzieci mają głos”. Najmłodsi wcielają się w rolę jury i wybierają najlepsze filmy stworzone z myślą o nich. Pełen repertuar festiwalu O!PLA dostępny jest na stronie Kina Amok (link).

Regularnie w propozycjach na niedzielę pojawiają się „Kinowe podwieczorki dla rodziny”. To znak, że zobaczycie kino, pobudzające wyobraźnię młodych widzów. Już 17 marca wyświetlony będzie film familijny „Jajko czy kura” (link) – o 12-letnim przedsiębiorcy, który planuje założyć ekologiczną farmę. Początek seansu o 16.15.

Od 15 marca na ekranie AMOKU „Za duży na bajki 2” (link) – o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą.

Grafika składająca się z trzech plakatów kinowych.

Kino ma także ofertę dla grup –  od lat organizuje spotkania w ramach „Młodzieżowej Akademii Filmowej” (dla szkół) i „Przedszkolnej Akademii Filmowej” (dla młodszych dzieci). Zajęcia pozwalają dzieciom od najmłodszych lat  zgłębiać tajemnice kina oraz lepiej rozumieć otaczający je zewsząd świat obrazów. Zajęcia prowadzone są w formie gier, zabaw, konkursów i projekcji multimedialnych. Program dla starszych dzieci i młodzieży opiera się o podstawę: oglądamy – słuchamy – rozmawiamy. Przy wyborze filmów uwzględniane są bieżące w szeroko pojętej przestrzeni społecznej i kulturowej. Młody człowiek: uczy się świadomego funkcjonowania w społeczeństwie, zdobywa wiedzę o dorobku światowej kinematografii, kształtuje i rozwija gust estetyczny, kształtuje system wartości, uczy się właściwego zachowania w miejscach kultury.

Pełna oferta dostępna jest na stronie amok.gliwice.eu oraz w Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności.