Grafika z fioletowym tłem i napisem start up kulturalny - w napis wpleciona rysunkowa żarówka.

Start-up kulturalny startuje w Gliwicach po raz czwarty. To program kierowany do wszystkich, którzy mają pomysł na działania kulturalne i edukacyjne w naszym mieście. Na zgłoszenia czekamy do 26 marca.

Na wsparcie w ramach programu mogą liczyć m.in. organizacje, organizatorzy imprez, animatorzy, artyści – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.  Ważne, żeby zgłaszane propozycje  były oryginalne, angażujące dla lokalnych społeczności (dzielnic), wykorzystujące nowe miejsca realizacji zadania. W tym roku podczas oceny wniosków na dodatkowe punkty mogą liczyć pomysłodawcy projektów skierowanych do młodych ludzi w wieku 16 – 25 lat.

Liczba zainteresowanych wsparciem w ramach Start-upu rośnie z każdą edycją. Koncerty, żywa lekcja historii, salsoteka pod gołym niebem, warsztaty architektoniczne i projektowe dla młodzieży, wystawa fotografii, pokaz filmu o bluesie – to tylko kilka z owoców wcześniejszych edycji Start-upu. Tegorocznych zwycięzców poznamy w drugiej połowie kwietnia.

Uczestnicy programu mogą otrzymać m.in. udostępnienie sali koncertowej, wypożyczenie sprzętu (np. nagłośnienia), pokrycie kosztów promocji, wsparcie merytoryczne, środki finansowe.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji programu można składać do 26 marca:

  • osobiście – w sekretariacie Centrum Kultury Victoria przy al. Przyjaźni 18 (do godz. 15.00),
  • listownie – na adres Centrum Kultury Victoria: al. Przyjaźni 18, 44-100 Gliwice (o przyjęciu zgłoszenia decydować będzie data stempla pocztowego).

Przed złożeniem wniosku prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM (link).

Organizatorem Start-upu kulturalnego jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach.


Do pobrania: