Plakat

Zamiast kwiatka (albo jako dodatek do bukietu), podaruj w prezencie na Dzień Kobiet zaproszenie na koncert lub wieczór kabaretowy. To także propozycja dla Pań, które same sobie chcą sprawić podarunek i spędzić wieczór w gronie koleżanek.

8 marca

Dokładnie w Dzień Kobiet wyruszymy w muzyczną podróż do Paryża. O godzinie 18.30 w Centrum Kultury Victoria – Scena Bojków przy ul. Parkowej 5 rozpocznie się koncert „L’amour à Paris – Miłość w Paryżu”. Studenci Policealnego Studium Zawodowego Wokalno–Baletowego w Gliwicach, które w tym roku świętuje 40-lecie istnienia, zabiorą nas w świat romantycznej piosenki i żywiołowego tańca rodem ze stolicy miłości. Wstęp na koncert jest wolny.

11 marca

W Scenie Bojków rozbrzmiewać będą utwory w oryginale wykonywane przez kobiety, ale tym razem zaśpiewane przez mężczyznę. W programie „Groszki i róże” wystąpi Joao de Sousa, portugalczyk, którego gliwicka publiczność miała już okazję usłyszeć w repertuarze fado. Tym razem muzyk zaprezentuje subiektywny wybór piosenek od lat 30. do czasów współczesnych, jak „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Historie” czy „Bądź taka, nie bądź taka”, „Groszki i róże”. Aranżacje pozwalają nadać tekstom inny wymiar, nowe znaczenie, osadzając je w teraźniejszości. Doskonałą rekomendacją wydarzenia jest fakt, że Joao de Sousa zaprezentował materiał już w Poznaniu, Wrocławiu oraz Warszawie i we wszystkich tych miastach zgromadził pełną widownie.

12 marca

Przy ul. Parkowej 5 obecność obowiązkowa wszystkich, którzy kochają śmiech i dobrą zabawę. W programie „Sceny pozamałżeńskie” wystąpią Łukasz Rybarski i Beata Rybarska, artyści z Kabaretu pod Wyrwigroszem. Na scenie – w postaci mix stand-upu i kabaretu – ścierać będzie się damski i męski punkt widzenia z perspektywy „wieloletniego małżeńskiego doświadczenia”. Usłyszycie komiczne historie z życia rodzinnego, stand-up z życia kawalerskiego, monodram z życia matki żony i kochanki oraz komentarze górala niskopiennego do najnowszej historii z pierwszych stron gazet. Początek o godz. 18.00, obowiązują płatne wejściówki.

Szczegółowe informacje – w tym także linki do zakupu biletów – dostępne są na stronie www.ckvictoria.pl w zakładce Wydarzenia. Znajdują się tam także zapowiedzi kolejnych wydarzeń (które również mogą być świetnym pomysłem na prezent na Dzień Kobiet!), jak Wiosna z Fryderykiem, Winter Reggae, Koncert Dawida Tyszkowskiego.

Mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria