zaproszenie na wydarzenie pół żartem pół serio

Gliwiczanka, Pani Jadwiga Przybyło zdobyła I nagrodę 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (kategoria dorosłych). Turnieju najstarszego, najważniejszego, wieloetapowego, w którym bierze udział tysiące uczestników i uczestniczek. Już sama nominacja do finału jest wyróżnieniem szczególnym, a nagroda w tak prestiżowym konkursie zasługuje na uwagę środowiska kulturalnego Gliwic. Teraz Panią Jadwigę będzie można zobaczyć na scenie „Starej Kotłowni” 10 listopada o godzinie 19.00 w programie „Pół żartem pół serio, czyli coś dla panów i pań”.

Jedyną  pierwszą nagrodę zdobyła Jadwiga Przybyło z Gliwic (woj. śląskie). Pani Jadwiga wybrała fragmenty Ostatniego rozdania Wiesława Myśliwskiego. I wybór, i wykonanie były znakomite – jej się po prostu wierzyło. Opowiedziała bardzo osobistą historię dawnej miłości, która zakończyła się i z jej końcem nie może się pogodzić mimo upływu lat. Prostota wyrazu i prawda tego wystąpienia były hipnotyzujące. – taką refleksją podzielił się Michał Kurek, juror, polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy na łamach „Kwartalnika kultury i edukacji teatralnej Scena nr 1-2 (113-114) – 2023”.

– Występ Pani Jadwigi w Starej Kotłowni – MDK Gliwice, jest dla tej kameralnej sceny niezwykle wyjątkowy, bowiem odbywa się zaraz po występie laureatki podczas X Salonu Poezji – Koncertu Laureatów OKR organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – jednej z najstarszych i najważniejszych scen, o ponad stuletniej tradycji, będącej miejscem kreacji najwybitniejszych artystów. – mówi Aleksander Smoliński z Teatru Magazyn.

Ogłoszenie wyników 68. OKR (przyznanie nagrody Pani Jadwidze – ok. 1:17)