Zimowa LABA z Victorią

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe i najwyższy czas zaplanować dni wolne od szkoły. Uczniów klas 1-4 szkół podstawowych zachęcamy do spędzenia czasu z Victorią bo przygotowaliśmy dla Was kilka naprawdę ciekawych propozycji na pierwszy tydzień ferii.

Zapraszamy Was do CK „Victoria” w Gliwicach do budynku przy ul. Barlickiego 3 oraz do CSK „Łabędź” w Gliwicach-Łabędach.

Udział w warsztatach jest odpłatny – 50zł od osoby.

Zapisy będą odbywać się poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie ckvictoria.pl od 18 grudnia.

ZAJĘCIA W CK „VICTORIA” W GLIWICACH

Zimowa LABA 2024 - Barlickiego

Pobierz plan w formacie PDF

Po-klatkowe – warsztaty filmu animowanego przeznaczone dla dzieci to inspirujący czas do kreatywnego działania w grupie.  Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać całą gamę twórczych możliwości wykorzystywanych w procesie realizacji filmu po-klatkowego, korzystać z potrzebnych sprzętów rejestrujących obraz, nauczą się operowania różnymi technikami plastycznymi. Dzieci dowiedzą się jak zbudować scenariusz potrzebny do budowania odpowiedniej narracji w filmie, by ciekawie opowiedzieć własną historię.

Zajęcia prowadzi pani Agata Niźnikiewicz

Teatralne – warsztaty teatralne dla młodszych dzieci pozwolą im zanurzyć się w magicznym świecie teatru cieni i samemu stworzyć postaci teatru lalek. Uczestnicy własnoręcznie stworzą marionetki i planszety a potem nadadzą im życie na scenie teatru.

Zajęcia prowadzi pani Tatiana Fisunova

Rękodzieło – w pracowni rękodzieła będzie okazja do twórczego spędzenia czasu i pogawędek. Uczestnicy zaznajomią się z ciekawymi technikami rękodzielniczymi, nauczą się jak w kreatywny i nieoczywisty sposób można pracować i eksperymentować twórczo z różnymi materiałami.

Zajęcia prowadzi pani Jadwiga Zawada

Zajęcia ruchowo-taneczne –  przypomnimy jak się kiedyś bawiły dzieci na podwórku, jak się skakało w gumę grało w grzyba, w klasy, jak się rzucało kapslami, tańczyło z hula hop… Ruch i zabawę wpleciemy w muzykę i wspólnie opracować podstawowe układy taneczne.

Zajęcia prowadzi pani Grażyna Pilichowicz

Igła z nitką –  podczas tych zajęć dzieci sprawdzą jakie cuda można stworzyć mając do dyspozycji tak niepozorne rzeczy jak materiał, igłę i nici. Będzie kreatywnie!

Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Lebida

Pomysłowy Dobromir – nie trzeba być wybitnie uzdolnionym ani obdarzonym wielką odwagą by sięgnąć po młotek i gwoździe. Wystarczą proste narzędzia i kilka desek by zagubić się w świecie majsterkowania. Domek dla owadów? Karmnik dla ptaków? A może domek dla kota? Przekonajcie się co tym razem stworzą uczestnicy zajęć.

Zajęcia prowadzi pani Zenona Pilarek

Kreatywne – choć czasem tego nie zauważamy, drzemią w nas nieocenione pokłady kreatywności. Wystarczy tylko obudzić! Proste materiały plastyczne i iskra inspiracji wystarczą by stworzyć małe dzieła sztuki.

Zajęcia prowadzi pani Aleksandra Gajdek-Bialik

Na zajęcia w CKV w Gliwicach można zapisać się poprzez formularz zgłoszenia dostępny TUTAJ

Formularz będzie dostępny od 18 grudnia 2023.

ZAJĘCIA W CSK „ŁABĘDŹ” W GLIWICACH-ŁABĘDACH

Warsztaty Zimowa LABA w Łabędach

Pobierz plan w formacie PDF

Teatralny Misz-maszJak zagrać coś, czym się nie jest? Uczestnicy poznają techniki pracy aktorki/aktora – od emisji głosu aż po ruch sceniczny. Rozgrzeją ciała, wyobraźnię, emocje i sprawdzą na co je stać! Dowiedzą się jak kreować postać – począwszy od koncepcji w głowie, przez kostium i charakteryzację, kończąc na działaniach scenicznych. Zajęcia czerpią z teatru improwizacji, teatru tańca, pantomimy, teatru ciała i teatru dramatycznego – pełny miszmasz!

Zajęcie prowadzi pani Agata Fułat

Twórcze Łabędy – uczestnicy rozwiną swoje zdolności manualne poprzez działanie w zakresie sztuk plastycznych. Wykorzystując działania ruchowe, poszukają swobody i luzu w swoich ciałach. Całość zajęć będzie zawierać elementy arteterapii i skupi się także na naszej sferze emocjonalnej, by pozostawić w uczestnikach zajęć radość z tworzenia i zarazić ich pasją.

Zajęcia prowadzi pani Agnieszka Bargieła

Baśniowe Łabędy – zajęcia będą okazją by poznać zapomniane już podania i opowieści ludowe. Zimowa LABA to przecież idealny moment, żeby zanurzyć się w świat bajań, fantazji i twórczości. W programie baśnie i legendy śląskie oraz prace plastyczne: wyszywanki, wycinanki oraz… szycie beboków!

Zajęcia prowadzi pani Danuta Ejmocka

Na zajęcia w CSK „Łabędź” można zapisać się poprzez formularz zgłoszenia dostępny TUTAJ

Formularz będzie dostępny od 18 grudnia 2023.

Data wydarzenia:
29 stycznia | godz. 09:00
Miejsce wydarzenia
CK Victoria - Barlickiego 3, Gliwice
Cena biletów:
50 zł